„Semmi baj, majd kinövi, ha felnő!” – hányszor hallani ezt a mondatot, amikor egy gyerek képtelen egy helyben ülni, folyton elhagyja a holmijait, vagy épp ezer lánggal ég, de öt perc után megun mindent. De vajon tényleg ilyen egyszerű lenne? Egyszer csak elérünk egy bizonyos életkort, és az ADHD köddé válik? A rövid válasz az, hogy nem , de a valóság szerencsére sokkal izgalmasabb és reménytelibb ennél. Képzeld el úgy, mintha az emberi agyak különböző operációs rendszerek lennének. A többség Windows-t futtat (ők a neurotipikusok), míg az ADHD-sok agya egy teljesen egyedi macOS. Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál, de teljesen másként kezelik a memóriát, a figyelmet, a motivációt és azt a területet, ami a tervezésért és a szervezésért felel. A tudomány ráadásul kimutatta, hogy az ADHD-s agy bizonyos részei, különösen a homlok mögött található prefrontális kéreg, egyszerűen komótosabban érik . Akár 2-3 éves lemaradásban is lehet az átlaghoz képest. Ezér...